subota 17.04.2021.
23:22

Barselona se u velikom stilu izborila za trofej Kupa kralja.

Beta/AP Photo/Angel Fernandez

U finalu španskog Kupa kralja, Barselona je večeras u Sevilji savladala Atletik Bilbao rezultatom 4:0 i osvojila ovaj vredan trofej, 31. put u klupskoj istoriji.

Iako je konačan rezultat veoma ubedljiv, Barsi je dugo trebalo da ''otkluča'' bravu Baskijaca.

Prvo poluvreme završeno je bez golova, a led je konačno probio Antoan Grizman u 60. minutu meča, za vođstvo od 1:0.

Taj gol je pokrenuo pravu Barsinu kanonadu i za samo dvanaest minuta, Bilbao je još tri puta kapitulirao.

Već u 63. minutu, na asistenciju Đordija Albe, prednost Barselone je duplirao De Jong, a onda glavnu ulogu preuzima, naravno, Leo Mesi.

On je u 68. minutu postigao treći gol i rešio sve dileme oko osvajača Kupa kralja, a ujedno ušao i u 119 godina dugu istoriju ovog takmičenja, kao jedini fudbaler koji je u sedam finala postizao golove.

I nije se zaustavio samo na ovom jednom, nego je u 72. minutu još jednom zatresao mrežu rivala za konačnih 4:0.

U finišu meča, Grizman je postigao još jedan gol, ali posle intervencije iz VAR sobe, taj pogodak je opravdano poništen zbog ofsajda.

Tokom ceremonije dodele pehara, Leo Mesi je proglašen za najboljeg igrača.