Baskijska ekspedicija potopila "žutu podmornicu" za 45 minuta!

subota 09.12.2023.
20:24

Sosijedad završio posao za jedno poluvreme.

EPA-EFE/ANDREU ESTEBAN

Fudbaleri Real Sosijedada savladali su kao gosti ekipu Viljareala rezultatom 3:0 u okviru 16. kola španske Primere.

Izabranici Imanola Alguasila ostvarili su ubedljivu pobedu protiv "žute podmornice" koja je kapitulirala već posle prvih 45 minuta.

Sosijedad je u razmaku od samo 11 minuta postigao tri gola, a prvi smo videli u 38. minutu kada je Mikel Merino bio najviši na skoku posle kornera Kuba i savladao Jorgensena koji je "zaplivao" u prazno.

Baski su udvostručili prednost samo tri minuta nakon toga, posle kornera Kuba Zakarjan je uposlio Martina Zubimedija koji je zatresao mrežu protivnika.

Posle šanse Pareha, stigla je surova kazna u četvrtom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena kada je Takefusa Kubo unutar kaznenog prostora šutirao i povisio na 3:0.

Sosijedad je drugo poluvreme "prespavao" svestan da će domaćin teško do senzacionalnog preokreta, mada je Viljareal pretio preko Akomača, Baene i Morena prilikom čijih udaraca je se istakao i golman gostiju Remiro.

Ovom pobedom, baskijska ekipa osvojila 29 bodova i nalazi se na petoj poziciji španske Primere, dok je Viljareal 13. sa 16.