Bazel ispušta tron u Švajcarskoj, ovo im se nije desilo preko 20 godina!

subota 17.02.2018.
23:50

Fudbaleri Bazela doživeli su poraz na svom stadionu u okviru 22. kola švajcarske Super Lige.

EPA-EFE/GEORGIOS KEFALAS

Aktuelni šampion i drugi najuspešniji švajcarski klub svih vremena doživeo je poraz od Sent Galena u 22. kolu, izgubili su na "Sent Jakob Parku" rezultatom 0:2 (0:0).

U prvom poluvremenu je Riki van Volfsvinkel propustio veliku priliku da donese prednost domaćinu, promašio je jedanaesterac, a kazna je stigla nakon sedam minuta igre u nastavku, kada je Iten zatresao mrežu Bazela.

Isti fudbaler je u 86. minutu i overio pobedu gostiju, pa je Bazel tako ostao na drugom mestu sa pet bodova manje od vodećeg Jang Bojsa, uz utakmicu više.

Verovali ili ne, to je Bazelu bio prvi put od 1995. godine, da su doživeli dva vezana poraza kod kuće. Početkom februara su na "Sent Jakob Parku" doživeli poraz od Lugana (0:1), a takođe je interesantno da na pomenutom stadionu u 2018. godini nisu uspeli ni da postignu gol.

Izgleda da je vreme za smenu u Švajcarskoj, Bazel bi nakon osam vezanih titula tron mogao da prepusti Jang Bojsu.