Beloti poništio Kandrevinu "lepoticu", Atalanta se gostila u Ređo-Emiliji!

nedelja 20.08.2023.
20:35

U terminu od 18.30 večeras su odigrane dve utakmice prvog kola italijanske Serije A.

EPA-EFE/ANGELO CARCONI

Fudbaleri Rome remizirali su na domaćem terenu sa ekipom Salernitane rezultatom 2:2.

Dobro je "vučica" krenula u meč, Andrea Beloti pogodio je već u osmom minutu, ali je taj gol bio poništen zbog ofsajda.

Devet minuta kasnije, spasa za goste nije bilo, Beloti je dobio dugu loptu i u prijemu prevario Đombera, te rutinski savladao Očou.

Na scenu je potom stupio Antonio Kandreva.

Nekadašnji fudbaler Intera i Lacija je u 36. minutu probio do kaznenog prostora rivala, namestio loptu na desnu nogu i snažnim udarcem "pocepao" mrežu.

Početkom drugog poluvremena, videli smo još lepšu majstoriju Kandreve koji je u prijemu prevario čuvara, loptu namestio na levu nogu i pogodio suprotan ugao gola Patrisija.

Roma se mučila sve do 82. minuta kada je Beloti svojim drugim pogotkom postavio konačnih 2:2.

Atalanta je u Ređo Emiliji zasluženo slavila protiv Sasuola sa 2:0.

Posle ne preterano zanimljivog prvog poluvremena, nastavak meča doneo je više uzbuđenja.

Prvo stativu Lorijentea, potom i šansu De Ketelarea na drugoj strani, a "boginja" je i povela u 84. minutu upravo golom doskorašnjeg fudbalera Milana i to glavom, što je morala da potvrdi gol-tehnologija.

Konačan rezultat postavio je Nadir Zortea u trećem minutu nadonknade vremena posle fantastičnog udarca sa oko 20 metara.