Benfika ima živu legendu u timu - Pozovi "El Fidea" da reši veliku utakmicu!

petak 29.09.2023.
23:19

Najveći derbi pripao Benfiki!

EPA-EFE/JOSE SENA GOULAO

Do danas prvoplasirani tim na tabeli portugalskog šampionata bio je Porto, ali je od danas to Benfika (makar na kratko, dok Sporting ne odigra svoj meč) koja je savladala na "La Lužu" direktnog rivala za titulu, naravno, golom Anhela Di Marije.

Igrao se 19. minut utakmice kada je Neres prodirao po levoj strani, Fabio Kardoso je uklizao, ali je ostavio nogu prilično visoko, dovoljno da se Neres saplete i da se uzdigne u vazduh i da ostavi sudiji samo da pokaže karton crvene boje za fudbalera Porta.

Osakaćeni Porto nije mogao mnogo da preti, posebno ne u drugom poluvremenu, ali su imali aktivan rezultat tokom čitavog meča.

Ipak, Benfika do pobede dolazi u 68. minutu utakmice.

Opet taj David Neres je bio koban, ubacio je opasnu loptu u kazneni prostor, Di Marija je bio na pravom mestu i čini se, uz malo sreće, poslao je loptu u mrežu za konačnih 1:0!

Di Marija je kao vino, sedmi put direktno doprinosi golu ove sezone u osam mečeva, da li kroz asistenciju ili gol, njemu je nebitno, ali je činjenica da je najbolji u onim najvećim mečevima.

Dakle, posle sedam odigranih mečeva, Benfika ima 18 bodova, dva više od Porta i Sportinga koji ima utakmicu manje.