nedelja 17.04.2022.
23:30

Urugvajac ponovo strelac.

EPA-EFE/MANUEL DE ALMEIDA

Fudbaleri Benfike slavili su u gradskom derbiju Lisabona protiv Sportinga u gostima 2:0 u meču 30. kola portugalskog šampionata i tako se približili današnjem rivalu na šest bodova zaostatka.

Strelac vodećeg gola na meču bio je izvanredni Darvin Nunjez u 14. minutu na asistenciju Jana Vertongena i tako kompletirao izvanrednu nedelju posle ogromnih 3:3 na gostovanju Liverpulu kada je isti fudbaler u finišu meča postigao izjednačujući gol.

Benfika je prepustila inicijativu domaćinu i imala manje udaraca ka golu Sportinga, ali to je nije sprečilo da dođe do važna tri boda i zadrži šanse za poziciju broj dva koje vodi naredne sezone u Ligu šampiona.

Pobedu je u trećem minutu nadoknade potvrdio rezervista Gil Dijas na asistenciju Nunjeza.

Budući da je ostalo još četiri kola, gotovo da ne postoje šanse da se ugrozi lider Porto, a veliko je pitanje da li će uspeti da pretegne i Sporting, koji i dalje ima dve pobede viška.