nedelja 07.05.2017.
23:40

Lisabonski ''orlovi'' blizu četvrte uzastopne titule.

BETA/AP Photo/Armando Franca

Fudbaleri Benfike pobedili su u gostima ekipu Rio Avea rezultatom 1:0 u 32. kolu Lige Primeire.

Benfika je do velike i važne pobede posle kiksa Porta, došla golom Raula Himeneza koji je danas dobio šansu ispred Kostasa Mitroglua i to iskoristio u 75. minutu posle asistencije Žonasa.

U timu Benfike, Ljubomir Fejsa je odigrao ponovo svih 90 minuta, dok Andrija Živković nije bio u protokolu.

U domaćoj ekipi, Radosav Petrović je takođe odigrao ceo meč, a u 53. minutu je zaradio žuti karton.

Benfika je ovim trijumfom na korak od titule, pošto dva kola pre kraja ima pet bodova više od Porta i na pragu je 36. titule u istoriji.