petak 30.12.2022.
23:31

"Kraljevski klub" ponovo na čelu Primere, najbolji fudbaler sveta se vratio u punom sjaju.

EPA-EFE/R. Garcia

Fudbaleri Reala savladali su večeras kao gosti ekipu Valjadolida rezultatom 2:0 u okviru 15. kola španske Primere.

"Kraljevski klub" je ovim trijumfom ponovo zauzeo poziciju lidera u španskom šampionatu, ali put do nje nije bio lak.

Istina, ređale su se prilike Asensija, Vinisijusa i Benzeme u prvom poluvremenu, ali je Kurtoa u jednom momentu morao da spašava svoj tim posle udarca Leona.

Kako je utakmica tekla, tako je Real sve teže uspevao da ugrozi gol rivala, ali detalj iz 81. minuta je definitivno prelomio meč.

Sudija Munuera je posle odgledanog VAR snimka dosudio penal za Real zbog ruke Sančesa koji je bio u skoku, ali procena je bila da se radi o neprirodnom položaju ruke.

Serhio Leon je poludeo zbog te odluke, pa ga je sudija isključio nakon čega je Karim Benzema rutinski sa bele tačke savladao Masipa.

Lako je bilo Realu da privede posao kraju, a do poslednjeg sudijskog zvižduka stigao je do još jednog pogotka Karima Benzeme posle dodavanja Kamavinge.

Real je lider Primere sa 38 bodova, jednim više od Barse koja svoj meč igra sutra protiv Espanjola.