sreda 01.12.2021.
22:57

Pišu se tri boda.

EPA-EFE/Javier Lizon

Fudbaleri Real Madrida nastavili su sa serijom pobeda u španskom prvenstvu pošto su u zaostalom meču 9. kola La Lige pobedili Atletik Bilbao 1:0.

Strelac jedinog gola na meču bio je Karim Benzema u 40. minutu nakon veoma smušene reakcije protivničke odbrane.

Šutirao je Marko Asensio, lopta je došla do Modrića koji je uposlio Benzemu, a Francuz zahvaljujući srećnim i spretnim okolnostima stigao do pogotka.

Iskusni napadač je imao više od igre u prvom poluvremenu, a prvu priliku za Atletik imao je Raul Garsija, međutim njegov udarac glavom odbranio je Tibo Kurtoa.

Lepu priliku u prvom poluvremenu na drugoj strani imao je i Toni Kros, koji je i u 55. minutu pokušao, ali oba puta njegovi oštri udarci nisu završili u mreži gostujućeg gola.

Minimalno vođstvo kao da je uljuljkalo izabranike Karla Anćelotija, a to je baskijski tim po svemu viđenom trebalo da kazni.

Odličnu priliku na 15 minuta do kraja propustio je Sancet, a Mikel Vesga je u 85. minutu šutirao glavom, međutim jedan od igrača Reala ju je izbacio sa gol-linije.

Domaćin je ipak sačuvao minimalnu prednost pa nakon 15 kola beži čak sedam bodova uz meč više.