subota 14.08.2021.
23:51

Dva gola Karima Benzeme.

EPA-EFE/Adrian Ruiz-Hierro

Pobeda Real Madrida na startu nove sezone Primere. Savladali su na gostovanju Alaves sa 1:4 (0:0).

Prvi gol Real Madrida viđen je u 3. minutu nastavka susreta, Vaskez je vratio loptu u sredinu, tamo je Azar fantastično petom dodao do Benzeme, a Francuz zakucava za 0:1.

Ne znamo šta je to Real drastično promenio u drugom poluvremenu, ali je bilo rezultata, Modrić je varao svog protivnika u 56. minutu na desnoj strani, uputio je veoma dobar centaršut upeterac gde je bio Načo za 0:2.

Fede Valverde je bio zaslužan za treći gol, odlično je krenuo ka golu, dodao Benzemi koji je iz drugog pokušaja uspeo da pogodi mrežu, bio je to njegov drugi gol na meču.

Real je mogao da vrati Alaves u igru, posebno nakon što je Militao napravio katastrofalnu grešku prilikom povratne lopte Kurtoi, koji je kasnije napravio penal.

Hoselu je bio strelac gola iz penala, ali nažalost po svoj tim, bio je to jedini trzaj Alavesa.

Real do kraja meča postiže još jedan gol i to prekoVinisiusa Žuniorau drugom minutu nadoknade.

U drugom meču večernjeg programa igraju Osasuna i Espanjol, završeno je 0:0, a jedino vredno pomena jeste da je Darko Brašanac odigrao svih 90 minuta.