subota 17.04.2021.
19:55

Vlahović nevidljiv.

EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Fudbaleri Sasuola stigli su do pobede na svom stadionu protiv Fiorentine 3:1 nakon preokreta u drugom poluvremenu.

Fiorentina je imala vođstvo posle prvog poluvremena stečeno zahvaljujući evrogolu Đakoma Bonaventure u 31. minutu posle asistencije Franka Riberija.

Priliku da uveća prednost gostiju iz Firence propustio je Gaetano Kastrovili, koji je u 45. minutu pogodio stativu.

Bio je to kraj lepih trenutaka Viole na ovom meču, a košmar je stao u tri minuta u nastavku igre.

Najpre je u 59. minutu Beradi izjednačio rezultat zahvaljujući izvanredno izvedenom penalu, koji je nad njim načinio čuvar mreže gostiju Dragovski.

Samo tri minuta kasnije italijanski napadač je potpuno preokrenuo rezultat, ponovo sa penala, koji je ovaj put nesmotrenim startom skrivio German Pezela.

Beradi je kod drugog jedanaesterca mnogo više rizikovao, ali se lopta od stative odbila u mrežu.

Agoniji Fiorentine nije bilo kraja pošto je treći gol za Sasuolo postigao Maksim Lopez u 75. minutu nakon preciznog udarca izvan šesnaesterca.

Već tada je meč bio potpuno rešen, pa se drugom uzastopnom pobedom Sasuolo približio poziciju više rangiranoj Romi na osam bodova zaostatka uz meč više.

Fiorentina je četvrtim uzastopnim kiksom ostala na 15. mestu sa 30 bodova, koliko ima i Benevento.