Bergvajn dominirao, Antoni dao gol za špice, Tadić upisao asistenciju, Ajaks razbio Groningen!

Autor: Mladen Heleta
nedelja 14.08.2022.
16:30

Sjajna partija šampiona Holandije.

EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Ajaks je dominantno stigao do druge pobede u novoj sezoni šampionata Holandije i sačuvao je maksimalan učinak. U Amsterdamu je deklasiran Groningen sa 6:1.

Naš Dušan Tadić nije se upisao u strelce, ali jeste u asistente, a meč su obeležili fantastičan pogodak Brazilca Antonija, kao i het-trik Stivena Bergvajna.

Seriju golova na „Johan Krojf areni“ otvorio je novajlija Bergvajn u četvrtom minutu.

Groningen je izjednačio u desetom minutu preko Ngongea, ali to je samo razljutilo „kopljanike“, koji su potom zaigrali furiozno.

Drugi gol Ajaksa bio je pravo remek delo Antonija u 28. minutu. Topovski udarac levom nogom krilnog napadača završio je u samim rašljama.

Rezultat na poluvremenu bio je 3:1, a svoj drugi gol na meču postigao je Bergvajn u 45. minutu.

Bivši fudbaler PSV-a i Totenhema Stiven Bergvajn je het-trik kompletirao u 57. minutu, na asistenciju Dušana Tadića. Reprezentativac Holandije je još jednom pokazao da će biti ogromno pojačanje za Ajaks u ovoj sezoni.

Kenet Tejlor je pogodio za 5:1 u 57. minutu.

Konačnih 6:1 postavio je Berghuis iz penala u 87. minutu.

Kapiten Dušan Tadić igrao je do 83. minuta, kada ga je zamenuio Kudus.