ponedeljak 29.08.2022.
22:44

Pobeda Bešiktaša za prvo mesto na tabeli.

EPA-EFE/ERDEM SAHIN

Fudbaleri Bešiktaša savladali su kod kuće Sivaspor rezultatom 3:1 u okviru četvrtog kola turske Super lige.

U ekipi Bešiktaša debitovao je nedavno veliko pojačanje iz Premijer lige Dele Ali.

Domaći tim je pitanje pobednika rešio već u prvih 45 minuta kada je rezultat na semaforu bio 3:0.

Bešiktaš je poveo u 12. minutu golom Džeksona Muleke, da bi posle pola sata igre Veghorst povisio na 2:0. Pet minuta pre kraja prvog dela igre Muleka postiže svoj drugi pogodak za visoko vođstvo domaćeg tima od 3:0.

Sivaspor je u nastavku igre uspeo da dođe do utešnog gola u 86. minutu, a strelac je bio rezervista Dia Saba.

Ovom pobedom Bešiktaš se popeo na prvo mesto na tabeli sa 10 bodova, dok Sivaspor posle četiri odigrana meča ima dva boda i nalazi se na 16. mestu.

U narednom kolu Bešiktaš gostuje Ankaragučuu, dok Sivaspor dočekuje ekipu Karagumruka.