ponedeljak 25.10.2021.
21:45

Nova velika pobeda.

EPA-EFE/ERDEM SAHIN

Šampion Turske Bešiktaš pobedio je nakon preokreta Galatasaraj na svom stadionu rezultatom 2:1 u derbiju 10. kola turske Superlige.

Heroj u petoj uzastopnoj pobedi Bešiktaša nad Galatom bio je napadač Kajl Larin, koji je postigao dva gola. Ipak, treba istaći da je i golman Ersin Destanolu odbranio penal i sačuvao pobedu domaćem timu.

Galata je povela u 35. minutu, strelac je bio Cikaldau, ali su gosti imali prednost samo četiri minuta. U 39. Larin je postigao prvi pogodak za 1:1.

Svoj drugi pogodak Larin je postigao u 64. minutu nakon Ujsalovog kornera.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima pošto je Galata u 81. minutu imala veliku šansu da se domogne boda. Domagoj Vida je igrao rukom u šesnaestercu, što je bio dovoljan povod za penal, ali je Mohamedov udarac pročitao Destanolu.

Bešiktaš je sada na trećem mestu na tabeli sa 20 bodova, koliko ima i Hataja i Alanja, dok je Galatasaraj osmi sa 17.