Betis preko Osasune do savršenog starta sezone - Tri od tri!

petak 26.08.2022.
23:55

Gol odluke postigao je Borha Iglesijas.

EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

Fudbaleri Betisa savladali su Osasunu u Sevilji rezultatom 1:0, u trećem kolu španske La Lige.

Zeleno-beli su na taj način kompletirali savršen start prvenstva, pošto sada na čelu tabele imaju maksimalnih devet bodova.

Ekipa iz Pamplone je nakon dve pobede upisala prvi poraz i ostala je na šest osvojenih bodova.

Utakmica na "Benito Viljamarinu" bila je karakteristična za špansku ligu. Puno trčanja i jakih duela, povoljne situacije smo videli pred oba gola, a na kraju je Betis bio bolji baš za taj jedan pogodak.

Detalj koji je napravio razliku dogodio se u 34. minutu. Borha Iglesijas je dobio loptu od Aleksa Morena na 14 metara od gola, a usledio je perfektan šut i efektan gol, za 1:0.

Betis je od 73. minuta igrao sa desetoricom na terenu, pošto je Argentinac Pecelja dobio direktan crveni karton.

U finišu je Osasuna pretila iz prekida preko Budimira, ali nije uspela da izjednači.

Betis će u sjajnom raspoloženju ići na noge madridskom Realu u sledećem kolu.

Ranije večeras je Selta pobedila Đironu u gostima sa 1:0, na premijeri trećeg kola.