nedelja 05.03.2023.
22:54

"Nula" na "Benito Viljamarinu".

EPA-EFE/RAUL CARO

Fudbaleri Betisa i Real Madrida remizirali su rezultatom 0:0 u derbiju 24. kola La Lige.

Iako Betis nije mogao da računa na Nabija Fekira, domaći tim je večeras pokazao da može da napadne svakog rivala pred svojim navijačima na "Benito Viljmarinu".

Betis se organizovano branio i držao Real daleko od gola. U 14. minutu Benzema je postigao pogodak iz slobodnog udarca, ali je iz VAR sobe stigla signalizacija da je u živom zidu rukom ka golu loptu skrenuo Antonio Ridiger, pa je gol poništen.

U prvom poluvremenu nije bilo toliko izrazitih šansi, ali je start drugog dela doneo nekoliko odličnih.

Benzemu je u 49. minutu zaustavio Klaudio Bravo odličnom intervencijom, ali su ubrzo uzvratili i domaći. Posle akcije po levoj strani, loptu je dobio Iglesijas koji je ostao sam ispred Kurtoe, ali je golman Reala bio briljantan u situaciji jedan na jedan.

Real je imao najbolju šansu na meču u 61. minutu kada je Valverde vratio povratnu na peterac, a Rodrigo je šutirao iz prve preko gola.

U 75. i 76. minutu Real je imao dve odlične prilike. Prvo je Sebaljos posle povratne Karvahala šutirao pored stative, a ubrzo je Klaudio Bravo zaustavio solidan pokušaj Vinisijusa.

Real je u finišu nastavio da pritiska i da napada, ali su one najbolje akcije i šanse izostale.

Betis je imao još jedan pokušaj, Luis Enrike je sa distance gađao pored stative i to je bilo sve za večeras.

Ovaj remi najviše slavi Barselona koja sada ima devet bodova više od Reala, dok Betis zauzima peto mesto sa 41. bodom.