nedelja 19.03.2023.
15:51

Srpski golman primio nesrećan gol.

EPA-EFE/JULIO MUNOZ

Fudbaleri Betisa pobedili su Majorku na svom terenu sa 1:0 u 26. kolu španske La Lige.

Ekipa iz Sevilje se sada sa 45 bodova izjednačila na željenom četvrtom mestu na tabeli sa Real Sosijedadom, ali tim iz San Sebastijana ima utakmicu manje, koju će odigrati danas protiv Elčea.

Majorka je nakon ovog poraza ostala na 11. mestu sa 32 boda na svom kontu.

Posle prave uspavanke u prvom poluvremenu, u kom se na terenu nije desilo apsolutno ništa vredno pomena, Betis je na startu drugog pojačao ritam i posle samo tri minuta stigao do pogotka.

Sabali je u 48. minutu sa svoje pozicije desnog beka video prazan prostor, ušao je u sredinu i šutirao iz daljine, a loptu je na putu ka golu skrenuo Borha Iglesijas, sa Nastasićem na leđima, i prevario golmana Rajkovića, za 1:0.

U nastavku je Betis prilično rutinski sačuvao minimalnu prednost, nije se previše istakao u fazi napada, ali je totlano "umrtvio" Majorku, koja do kraja nijednom nije uspela da dođe u situaciju za postizanje pogotka.

Predrag Rajković i Matija Nastasić odigrali su ceo meč za poraženi tim.