petak 12.04.2024.
23:02

Navijači kluba iz Andaluzije konačno imaju razloga za radost.

EPA-EFE/RAUL CARO

Fudbaleri Betisa savladali su na domaćem terenu ekipu Selte rezultatom 2:1 u okviru 31. kola španske Primere.

Seviljski klub je večeras prekinuo niz od četiri uzastopna poraza i konačno slavio protiv Selte koja će bodove u borbi za opstanak morati da potraži na drugom mestu.

Klub iz Viga je bolje otvorio meč i prvi pripretio preko Larsena i to u dva navrata, da bi na drugoj strani uzvratio Pezelja koji je šutirao pored gola.

Na odmor se otišlo bez pogodaka, pa je drugo poluvreme donelo konačan rasplet.

Igrao se 53. minut kada su Fornals i Beljerin lepo kombinovali po desnoj strani, potonji je ušao u kazneni prostor i proigrao Huana Mirandu koji je rutinski završio akciju golom.

Selta je napadačkim opredeljenjem ostavila mnogo prostora domaćim igračima koji su to umeli da iskoriste, naročito u 83. minutu kada je posle sjajnog dodavanja Iska Nabil Fekir prevario čuvara i loptu zakucao u nebranjeni ugao gola Guaite.

Tračak nade da bi Selta mogla izbeći poraz pojavila se u prvom minutu nadoknade vremena kada je pogodio Jorgen Strand Larsen, ali više od toga ekipa iz Viga nije mogla.