subota 13.01.2024.
23:01

Zeleno-beli iz Sevilje ''minimalcem'' obradovali svoje navijače.

EPA-EFE/Julio Munoz

U utakmici 20. kola španske La Lige, Betis je na svom terenu dočekao ekipu Granade i slavio rezultatom 1:0.

To je prva prvenstvena pobeda Betisa još od 26. novembra i utakmice sa Las Palmasom, kada je takođe bilo 1:0.

Gol odluke postignut je u 76. minutu meča. Sve se dogodilo posle kornera sa desne strane, koji je Isko izveo, ali je umesto centaršuta započeo uigranu kombinaciju. Na kraju, Isko se ''ušunjao'' u kazneni prostor i udarcem iskosa sa desne strane pogodio mrežu. Golman Batalja je zakačio tu loptu, ali ona mu se kroz noge provukla u mrežu - 1:0.

Samo šest minuta kasnije Granada je uzvratila preko Aresa, ali je njegov gol poništen posle intervencije iz VAR sobe.

Poslednje sekunde ove utakmice donele su veliki pritisak gostiju u kaznenom prostoru Betisa, ali su domaći uspeli da izblokiraju par pokušaja rivala i sačuvaju pobedu.

Betis se ovom pobedom učvrstio na sedmom mestu na tabeli sa 31 osvojenim bodom, a Granada je ostala u zoni ispadanja, na pretposlednjoj poziciji sa svega 11 osvojenih bodova. Ovo joj je već trinaesti poraz u sezoni.