petak 21.01.2022.
22:59

Još jedna ubedljiva pobeda ekipe iz Sevilje.

EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

Posle 4:0 protiv Alavesa od pre tri dana, ekipa Betisa je večeras kao gost uspela da i Espanjolu ''spakuje'' još četiri pogotka.

Ovoga puta bilo je 4:1 za zeleno-bele koji su se dodatno učvrstili na trećem mestu na tabeli sa 40 bodova, iza Reala i Sevilje.

Poveo je domaći tim u 14. minutu golom Raula de Tomasa, a gosti su izjednačili iz jedanaesterca golom Borhe Iglesijasa.

Samo pet minuta kasnije, Rodrigez posle odlično izvedenog Fekirovog kornera pogađa za preokret Betisa, a u drugom poluvremenu gosti stižu i do prilično ubedljive pobede.

Iglesijas je svojim drugim golom u 53. minutu omogućio mirnu završnicu gostima, a trijumf je potvrdio Vilijan Hose u 76. minutu posle još jedne Fekirove asistencije - 4:1.

Da sve bude gore po Espanjol, u 81. minutu je De Tomas isključen zbog drugog žutog kartona, pa su domaći završili meč sa igračem manje na terenu, odakle su ispraćeni zvižducima od strane svojih navijača.