Uzbudljive dve utakmice od 18.30.

EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

Fudbaleri Betisa i Real Sosijedada upisali su važne pobede.

Betis je na svom "Benito Viljamarinu" ugostio Đironu i slavio rezultatom 2:1.

Đirona je iznenadila na početku meča, pošto je u sedmom minutu Mendez doneo prednost Kataloncima.

Betis se brzo vratio u meč, i to iz penala, pošto je precizan bio Borha Iglesijas.

Zbog prigovora i nezadovoljstva suđenjem, trener Đirone Mičel je u 22. minutu zaradio crveni karton.

Đirona je ponovo pripretila na početku drugog poluvremena, preko Rejniera i Beuna, ali se istakao golman Rui Silva.

Kazna je stigla u 71. minutu kada je Borha Iglesijas pobegao odbrani i pogodio dalji ugao za 2:1.

Real Sosijedad je identičnim rezultatom pobedio Espanjol - 2:1.

Na "Anoeti" su sva tri gola pala do 30. minuta. U 17. minutu je Sorlot iskoristio asistenciju Takefusa Kuba za 1:0, a izjednačio je Ekspozito u 19. minutu. Braiz Mendez je u 29. minutu iskoristio asistenciju Mikela Merina za 2:1 i novu pobedu Sosijedada.

Betis je ostao treći na tabeli sa 15 bodova, čime prati Barsu i Real, Real Sosijedad je 8. sa 10 bodova, Đirona je u zlatnoj sredini sa sedam, a Espanjol pri dnu sa četiri boda...