utorak 10.05.2022.
21:00

Andalužani se ne predaju.

EPA-EFE/Julio Munoz

Fudbaleri Betisa pobedili su na "Mestalji" ekipu Valensije rezultatom 2:0 u 36. kolu La Lige.

Betis je imao imperativ pobede da bi ostao u trci za četvrto mesto, odnosno Ligu šampiona.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, po dve šanse imali su oba tima, Kanales u 34. minutu i potom Brajan Hil u 45, kada je sjajno reagovao Rui Silva.

U nastavku Betis je zaigrao bolje i u 57. minutu je Vilijan Žoze je iskoristio asistenciju Kanalesa i pogodio za 0:1.

Valensija je pokušala da dođe makar do boda, Gedeš je imao dobru šansu, ali je Silva ostao nesavladan.

Sve je bilo gotovo u 87. minutu kada je Kanales povisio na 0:2. U poslednjim trenucima meča pogodio je i Borha Iglesijas posle asistencije Mirande za konačnih 0:3.

Betis se sa ova tri boda približio Atletiko Madridu na -3, ali Simeoneov tim još nije odigrao svoj meč u ovom kolu, pošto u sredu gostuje Elčeu.