utorak 19.04.2022.
23:05

Novi poraz Betisa...

EPA-EFE/Julio Munoz

Fudbaleri Betisa izgubili su na svom "Benito Viljamarinu" od ekipe Elčea rezultatom 0:1 u 33. kolu La Lige.

Betis je dominirao većim delom susreta, imao više šansi, ali nije uspeo da ih iskoristi i u finišu je usledila kazna.

Vilijan Žoze je imao prvu šansu, potom je Fekir postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

U drugom poluvremenu Elče se branio još bolje i čekao pravi trenutak da ugrozi gol Betisa iz kontre. U 82. minutu Hosan je jedva stigao loptu i vratio povratnu za Morentea koji je zakucao pod prečku za 0:1.

Betis je u nadoknadi ostao i sa igračem manje pošto je Akuku namerno nagazio igrača Elčea i sve je bilo gotovo.

Betis je ovim porazom ugrozio svoje šanse da se domogne Lige šampiona, jer je ostao na 57 bodova, pa Barsa i Atletiko i Sevilja imaju šansu da pobedama odu na +6, jer sve tri ekipe imaju po 60 bodova.

Elče je skočio na visoko 13. mesto sa čak 38 bodova, devet više od Granade koja je prva ispod crte.