Domaći dobili dva crvena kartona i skrivili penal.

EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

Fudbaleri Kadiza pobedili su Betis u gostima sa 2:0 u 28. kolu španske La Lige.

Kadiz je napravio važan korak unapred u borbi za opstanak i sada je 14. na tabeli sa 31 bodom, što je četiri više od opasne zone. Betis je sa druge strane napravio veliki korak unazad u borbi za Ligu šampiona i šesti je sa 45 bodova, što je šest manje od četvrtoplasiranog Real Sosijedada.

Betis se na ovoj utakmici bukvalno saomouništio, a čvrsti i disciplinovani Kadiz je znalački iskoristio košmarni dan zeleno-belih i stigao do trijumfa.

Kanales je u 38. minutu dobio direktan crveni karton, a u 53. minutu su gosti materijalizovali brojčanu prednost. Miranda je u svom kaznenom prostoru igrao rukom i skrivio penal, a precizan sa bele tačke bio je Alkaraz, za 0:1.

Samo šest minuta kasnije je Betis nokautiran. Domaći tim je imao korner, a posle njega je "pukla" munjevita kontra Kadiza, koja se završila asistencijom Bongonde i pogotkom Ramosa, za 0:2.

Minut posle ovog gola je Betis ostao sa devetoricom na terenu, pošto je direktan crveni karton dobio i Rubial.

Kadiz je u finišu rutinski sačuvao stečenu prednost i prvu put u istoriji je pobedio Betis u Sevilju u sklopu La Lige.