Betis slavio posle 0:2, Evropa je nikad bliža

ponedeljak 08.03.2021.
23:18

Velika pobeda Andalužana.

EPA-EFE/JULIO MUNOZ

Fudbaleri Betisa pobedili su na svom "Benito Viljamarinu" ekipu Alavesa rezultatom 3:2 (0:2) u poslednjem meču 26. kola La Lige.

Alaves je brzo stekao dva gola prednosti, pošto su strelci bili Hoselu i Mendez, ali onda je Betis dodao gas ulascima Hoakina i Borhe Iglesijasa na poluvremenu.

U 61. minutu, Iglesijas je pogodio iz penala za 1:2, da bi 20 minuta kasnije, u 81. Hoakin iskoristio asistenciju Kanalesa za 2:2.

Neverovatan preokret Betisu doneo je Iglesijas u 88. minutu posle sjajnog centaršuta Emersona za 3:2.

Betis je četvrtom pobedom u nizu ostao na šestoj poziciji, sa dva dova manje od Real Sosijedada i što je još važnije sa pet više od Viljareala sa kojim će se boriti za plasman u Ligu Evrope.

Alavesu predstoji paklena borba za opstanak, ima 22 boda, isto koliko i Eibar, dok je Elče prvi iznad crte sa 24.