nedelja 16.10.2022.
22:50

Srđan Babić odigrao čitav meč za goste.

EPA-EFE/Julio Munoz

Fudbaleri Betisa savladali su Almeriju sa 3:1 u meču devetog kola špansnke Primere.

Najbolji igrač na ovom susretu bio je vezista domaćih Vilijam Karvaljo koji je postigao dva pogotka, čitav meč za Almeriju odigrao je srpski rerpezentativac Srđan Babić.

Domaći su bili bolji u prvom poluvremenu i povelu u 23. minutu preko raspoloženog Vilijama Karvalja, asistitao mu je defanzivac Aleks Moreno.

Uspela je Almerija da izjednači na početku drugog dela. Igrao se 52. minut kada je Gonzalo Molero uposlio centarfora El Bilala Turea, a ovaj savladao golmana domaćih Ruija Silvu.

Ekipi Mauricija Pelegerinija nije trebalo puno vreme da opet dođe do vođstva. Napadač Betisa Borha Iglesijas iskoristio je asistenciju kapitena Hoakina i u 66. minutu vratio prednost svom timu.

Dileme oko pitnaja pobednika razrešio je Vilijam Karvaljo svojim drugim pogotkom večeras u 71. minutu, u ulozi asistenta našao se Iglesijas.