Bez Mbapea i Nejmara, Di Marija je ''prva violina'' PSŽ-a, nova ubedljiva pobeda!

subota 07.11.2020.
22:59

Po pozicijama na tabeli trebalo je da ovo bude derbi, ali šampion je vrlo brzo stavio do znanja gostima da nemaju šta da traže.

Beta/AP Photo/Christophe Ena

Iako i dalje značajno oslabljen zbog velikog broja povređenih igrača, među kojima su i prve zvezde Nejmar i Mbape, Pari Sen Žermen je na svom terenu večeras bez problema savladao Ren rezultatom 3:0, što je osma pobeda Parižana u prvih deset kola.

To je bio rezultat prvog poluvremena, tokom kog je Tomas Tuhel morao da izvrši dve izmene - Kerera i Geja su zamenili Beker i Rafinja, ali ni to nije poremetilo favorizovanog domaćina.

U nastavku PSŽ je rutinski obavio posao, a da trijumf bude osiguran, pobrinuo se Di Marija svojim drugim golom u 73. minutu za konačnih 3:0.

Pari Sen Žermen sada ima 24 boda na prvom mestu, Lil je drugi sa 19, uz meč manje, a Ren je ostao na trećem mestu sa 18 osvojenih bodova.