subota 14.05.2022.
20:24

Miroljubiv okršaj u Barseloni.

EPA-EFE/Toni Albir

Fudbaleri Espanjola i Valensije podelili su bodove, odigravši 1:1 u jedinom meču subotnjeg programa pretposlednjeg kola španse Primere.

Gosti iz Valensije poveli su u 37. minutu nakon izvanrednog gola Maksimilijana Gomeza, ali je radost "Slepih miševa" trajala svega šest minuta pošto je izjednačenje Espanjolu obezbedio Havi Puado, koji je iskoristio odbitak i rutinski sproveo loptu u mrežu.

Ipak, nakon pregleda VAR-a utvrđeno je da pogotku prethodio ofsajd, međutim već u drugom minutu nadoknade Espanjol je ipak stigao do izjednačenja kada je Real de Tomas zakucao loptu po sredini gola.

Ovim remijem razlika na tabeli je ostala plus četiri u korist Valensije, ali nijedan ni drugi tim ne mogu niti u UEFA takmičenja niti u niži rang.