21:54

Mitrović igrao 90 minuta, Maksimović 73.

EPA-EFE/JUAN CARLOS HIDALGO

Hetafe i Atletik Bilbao odigrali su nerešeno 2:2, u 10. kolu španske LaLige.

Gosti su poveli posle svega 120 sekundi igre. Ander Erera je lucidnim pasom prebacio kompletnu odbranu Hetafea i bukvalno spojio sa golom Injakija Vilijamsa. Novopečeni reprezentativac Gane ovakve prilike ne propušta i rutinski je poslao loptu u mrežu iza nemoćnog Sorije, za 0:1.

Tim iz predgrađa Madrida se nije obeshrabrio nakon šokantnog početka. Igrao se 27. minut kada je Unal glavom spustio loptu Alenji, a ovaj odmerenim udarcem izjednačio na 1:1.

Atletik je ponovo poveo u 62. minutu. Niko Vilijams je protutnjao po desnoj strani i usput se poigrao sa čuvarom, poslao je loptu u kazneni prostor, a tamo je odlično reagovao iskusni Raul Garsija i u padu pogodio za 1:2.

Hetafe je do boda došao u 76. minutu, a gol za 2:2 proizveli su bivši igrači Barselone. Alenja je upisao asistenciju, a strelac je bio Munir El Hadadi.

Srpski reprezentativci Stefan Mitrović i Nemanja Maksimović bili su starteri u ekipi Hetafea. Mitrović je igrao svih 90 minuta, a Maksimović 73.

Atletik je sada šesti na tabeli sa 18 bodova, a Hetafe je 15. sa devet bodova.