petak 17.03.2023.
22:52

Baskijci se bore za Evropu.

EPA-EFE/R. GARCIA

Fudbaleri Atletik Bilbaa brzo su se oporavili od šokantnog poraza od Barselone i savladali su Valjadolid u gostima rezultatom 3:1, u prvoj utakmici 26. kola španske La Lige.

Bilbao je ujedno prekinuo seriju od četiri meča bez trijumfa, sada ima 36 bodova i sedmi je na tabeli, dok je Valjadolid na 14. poziciji sa 28 bodova na svom kontu.

Baskijci su poveli u 30. minutu, kada je štoper Injigo Martinez na sjajan način izveo slobodan udarac sa 17 metara i levom nogom, pored "živog zida", poslao loptu u mrežu, za 0:1.

Bilbao je prednost duplirao u 57. minutu. De Markos je sa desne strane poslao oštru loptu u peterac, Injaki Vilijams je zakasnio za delić sekunde da je sprovede u mrežu, ali je zato na drugoj stativi pribran bio Guruzeta i pogodio, za 0:2.

Valjadolid se na kratko vratio u meč i smanjio na 1:2 pogotkom Kanađanina Kajla Larina u 74. minutu.

Nije dugo trajala nada domaćih. Bilbao je u 78. minutu dobio penal posle igranja rukom Fernandeza u svom šesnaestercu. Sa 11 metara je tukao Vezga i matirao golmana Asenja, za 1:3.