sreda 10.03.2021.
20:56

Suarez obezbedio pobedu sa penala.

EPA-EFE/JuanJo Martin

Fudbaleri madridskog Atletika slavili su na svom "Vanda Metropolitanu" protiv Atletik Bilbaa 2:1 nakon preokreta u zaostalom meču 18. kola španske Primere.

Gosti iz Baskije su hrabro ušli u meč protiv lidera šampionata, a nagrada je stigla u 21. minutu kada je Iker Muniain postigao gol na asistenciju Injaki Vilijamsa.

Iskusni fudbaler se sjajno otkrio u srcu kaznanog prostora i uz dosta sreće zatresao mrežu favorizovanog domaćina.

Sa ovim rezultatom se ušlo u nadoknadu i delovalo je da će i na odmor, ali je talentovani Markos Ljorente u drugom minutu zaustavnog vremena poravnao rezultat.

Mladi fudbaler, koji je bio asistent u remiju protiv Real Madrida za vikend, odlično je ispratio centaršut i glavom smestio loptu iza leđa golmana Atletika.

Već na startu drugog dela igre gosti su skrivili penal nakon što je Manzano u kaznenom prostoru srušio Unaija Nunjeza.

Loptu je u 51. minutu uzeo Luis Suarez i rutinski postigao gol koji je doneo vođstvo Atletiko.

"Jorgandžije" su se ovom pobedom vratile na pobednički put nakon remija u gradskom derbiju za vikend, čime su pobegli drugoplasiranoj Barseloni na šest bodova razlike.

Sa druge strane, Atletik je nakon serije mečeva bez poraza izgubio ostavši na osmom mestu sa istim brojem bodova koliko imaju Selta Vigo i Granada.