Bilbao ne zna za trijumf već dva meseca!

Autor: Boban Filipović
nedelja 25.01.2015.
19:06

Baski čekaju pobedu u Primeri još od novembra prošle godine. Danas je na 'San Mamesu' Valverdeova ekipa prekinula niz od četiri poraza, ali nije uspela da se izbori za više od boda u duelu sa Malagom.

Domaćini su bili bolji rival na startu, u centru pažnej je bio Aduric, ali ne zbog igre već zbog komentarsisanja sudijskih odluka.

Ipak, prvi su ozbiljnije zapretili gosti.

Igrao se 15. minut, Iraizoz je loše ispucao jednu loptu, gosti iz Andaluzije su 'brzinski' izveli aut, Kastiljeho je imao priliku da postigne prvenac ove sezone, ali golman Atletika se iskupio za malopređašnju grešku, skreatio ćoše i opasnost je otklonjena.

Sledi nov talas napada Bilbaoa, predvodio ga je vezista Migel Riko. Prvo je njegov udarac glavom posle prekida skinuo Kameni, potom je imao i dobar solo-prodor, zavrnuo loptu pred gol gostiju, ali Veligton interveniše ispred Susaete.

Na drugoj strani, Kastiljehov pokušaj da centrira je blokiran tako da stavi na muke Iraizoza, ali iskusni čuvar mreže se na da prevariti.

Finiš prvog dela igre takođe protiče u jalovoj dominaciji Valvereovih izabranika, doduše, imali su dve solidne prilike posle kornera, prvo je golman Malage Kameni bio na visini zadatka, potom Aduric tuče glavom pored gola, ali promene rezultata nema i na odmor se odlazi pri najnepopularnijem rezultatu.

U nastavku, slična priča ko iz prvog dela, Bilbao napada, Malaga se umešno brani, ali mreža gostiju se ipak zatresla 20 minuta pre kraja utakmice.

Korner sa leve strane, perfekrtan centaršut Susaete, Mikel San Hose je najviši u skoku, 1:0.

Međutim, vođstvo Baskijaca trajalo je tek osam minuta, jedna gruba greška u opasnoj zoni imala je kobne poslednice. Migel Tores je odlično probio po desnom krilu, centrirao po zemlji, Havi Guera je zaboravljen na drugoj stativi i iz neposredne blizne donosi poravnanje, 1:1.

Do kraja meča nije bilo promena rezultata, Atletik je napadao, ali to je bilo veoma jalovo.

Golove sa novog 'San Mamesa' pogleadjte OVDE.

Domaćin je i dalje 13. na tabeli španske Primere nakon 20. kola, pobeda u 2015. godini se i dalje čeka. Malaga će ostati na sedmoj poziciji, Andalužani igraju odlično protiv baskijskih timova ove sezone.