20:52

Sjajna partija mladog srpskog fudbalera.

Printscreen
Printscreen

Fudbaleri Malmea savladali su Rendžers sa 2:1 u prvom meču 3. runde kvalifikacija za Ligu šampiona, a junak utakmice definitivno je bio srpski fudbaler Veljko Birmančević.

Njegova uloga bila je odlučujuća za ovaj susret budući da je u drugom poluvremenu, u svega dva minuta, asistencijom i pogotkom obezbedio zalihu od dva gola svom timu, koju su oni uspešno sačuvali. U poslednjim trenucima, umanjio je iskusni Stiven Dejvis i tako ostavio nadu ekipi Stivena Džerarda pred revanš u Glazgovu.

Prvobitno je to bila odlična asistencija posle centaršuta na drugu stativu za Sorena Rajksa u 47. minutu, a svega dva minuta kasnije, usledila je i hladnokrvna egzekucija nekadašnjeg fudbalera Čukaričkog.

Ovo je već osmi gol Veljka Birmančevića ove sezone, na 15 odigranih mečeva, a upisao je i dve asistencije.

Nešto ubedljiviji, bio je Monako u Pragu, gde su sa 2:0 savladali Spartu. Posle 37 minuta igre, Čuameni je sjajno skočio posle centaršuta Golovina iz kornera i zakucao loptu u gol. Još jednom se dokazalo koliko je Monako opasan iz prekida.

Inicijativu, koja nije bila intentzivna, ali vidljiva, Monako je konvertovao u drugi pogodak i to preko Kevina Folanda.