ponedeljak 19.11.2018.
21:47

Zaista nesvakidašnja situacija.

EPA/FOCKE STRANGMANN

Na utakmici u sedmom rangu italijanskog fudbala dogodilo se nešto što verovatno nije zabeleženo u istoriji ovog sporta.

Naime, susret između Baćigalupa i Barakude okončan je pobedom domaćina od 3:2, pobedonosni gol postignut je u 95. minutu.

Ipak, susret će se ponovo igrati, zbog jednog bizarnog detalja.

Naime, glavni arbitar je početkom drugog poluvremena dodelio penal za Baćigalupo, a razlog za najstrožu kaznu je krajnje komičan.

Golman Barakude Đanpjero Orsi je pokušavao da motiviše svoje saigrače, pa je par puta i opsovao. Psovnje se strogo kažnjava u Italiji, ali je ovaj sudija otišao korak dalje, kako je dodelio penal u korist Baćigalupa na osnovu njegovih psovki.

Čelnici Barakude su se po završetku susreta momentalno žalili, pa je doneta odluka da se utakmica ponovo odigra.

Prema pravilima sudija može da kazni fudbalera zbog uvredljivog ponašanja i jezika, ali sankcija za tako nešto je indirektan udarac, a ne penal.