subota 28.11.2020.
17:28

Nova pobeda Bavaraca, treći poraz Dortmunda...

EPA-EFE/Matthias Hangst

Danas u popodnevnim satima odigrano je pet utakmica devetog kola Bundeslige, važne pobede ostvarili su Bajern Minhen i RB Lajpcig, dok je Dortmund ponovo razočarao, zabeleživši treći poraz od početka sezone. Kostićev Ajntraht je u Berlinu uzeo bod protiv Uniona - 3:3, a Srbin je bio asistent.

Bajern Minhen je slavio u Štutgartu rezultatom 3:1 i tako sačuvao prvo mesto na tabeli.

Nije dobro počeo meč za Bavarce, pošto je u 20. minutu Kulibali savladao Manuela Nojera za 1:0.

Finiš prvog dela igre doneo je nova uzbuđenja, u 38. minutu je Koman u svom stilu ušao u sredinu i pogodio prvi ugao za 1:1. Minut kasnije, Štutgart je postigao drugi gol, ali je VAR intervenisao, pa je on poništen zbog faula Forstera nad Nojerom.

Kada se činilo da će na poluvremenu biti 1:1, Robert Levandovski je iskoristio asistenciju Komana za 1:2.

Hansi Flik je u drugom poluvremenu ponovo dokazao da ume da nanjuši prave izmene, uveo je Sanea i Daglasa Koštu koji su slomili Švabe. U 83. minutu, Sane je vukao loptu, proigrao Daglasa Koštu u pravom trenutku, a ovaj pogodio prvi ugao, na sličan način kao Koman, za 1:3.

baner

Borusija Dortmund je ponovo odigrala ispod svog nivoa, što je Keln umeo da kazni i na kraju dođe do veoma važne pobede - 1:2.

Već u devetom minutu, Tunižani Skiri je postigao svoj prvi pogodak, da bi na isteku sata igre duplirao prednost Jarčeva.

Trener Milionera Lusijen Favr je momentalno reagovao, uveo je Azara umesto Menijea i krenuo u ofanzivu.

Upravo je Azar i uspeo da postigne pogodak za 1:2, pošto je u 74. minutu iskoristio asistenciju Rejne.

Domaći su do kraja pritiskali, pokušavali da dođu makar do boda, najveću šansu imao je Mats Humels u 87. minutu, ali je na mestu bio golman gostiju.

Dortmund je doživeo i treći poraz i pokazao da ni ove sezone neće moći da izdrži žestok ritam na tri fronta.

baner

Lajpcig je ugostio Arminiju, pobedio rezultatom 2:1, a u centru pažnje bio je igrač srpskog porekla Lazar Samardžić. Ovaj 18-godišnjak je u 29. minutu asistirao Anhelinju za 1:0.

Na 2:0 povisio je Nkunku posle asistencije Danija Olma na startu drugog poluvremena.

Lajpcig je imao veliku priliku da reši sve dileme oko pobednika, ali je Sorlot u 72. minutu promašio penal. Kazna je stigla četiri minuta kasnije kada je Klos smanjio na 2:1.

Ipak, Lajpcig je sačuvao prednost i pobedom skočio na drugo mesto na tabeli.

baner

Najluđu utakmicu gledali smo u Berlinu, gde je Union prokockao dva gola prednosti.

Golovima Andriha i Krusea iz penala, u drugom i šestom minutu, Union je poveo 2:0.

Ipak, do poluvremena, Ajntraht se vratio golovima Andrea Silve, u 27. minutu asistirao mu je Kamada, a u 37. naš Filip Kostić.

Deset minuta pre kraja, Bas Dost je strelac za preokret, posle nove asistencije Kamade, ali ni tu nije bio kraj.

Samo tri minuta kasnije, u 82. Kruse je postigao novi pogodak za konačnih 3:3.

U poslednjem popodnevnom meču Augzburg i Frajburg su remizirali rezultatom 1:1.