BL - Bajern ušao u furiozni finiš, sve manje nade za Dortmund, Union Berlin sve bliži Ligi šampiona!

subota 13.05.2023.
17:29

Ako neko zna kako se osvaja titula, onda je to velikan iz Minhena.

Beta/Tom Weller/dpa via AP

Ovog popodneva odigrano je pet mečeva 32. kola nemačke Bundeslige, a najubedljiviji je bio aktuelni šampion Bajern koji je na ''Alijanc Areni'' deklasirao ekipu Šalkea sa 6:0.

Gosti su odolevali tek 20 minuta, a onda je Liroj Sane asistirao Tomasu Mileru koji donosi prednost Bajernu.

Samo osam minuta kasnije domaći su iznudili i jedanaestereac koji je u gol pretvorio Kimih za sigurnih 2:0.

U nastavku najpre dva gola u režiji Serža Gnabrija. On je u 50. minutu pogodio mrežu posle saradnje sa Kanselom koji je obavio sjajan posao na levoj strani i majstorski se oslobodio protivničkog igrača. Šesnaest minuta kasnije je povisio i na 4:0 kada je iskoristio kiks defanzivca gostiju, istrčao kontru i u situaciji jedan na jedan sa golmanom pogodio mrežu.

A da do kraja meča ''pukne petarda'' pobrinuo se Matis Tel, svojim pogotkom u 80. minutu meča. Ni to nije bilo sve, u nadoknadi vremena je pogodio i Mazraui za konačnih 6:0.

Bajern posle trećeg uzastopnog trijumfa u poslednja tri kola sada ima 68 bodova, četiri više od Dortmunda, koji večeras dočekuje Menhengladbah.

Ubedljiv je bio i Ajntraht koji je na svom terenu savladao ekipu Majnca sa 3:0 i ujedno je preskočio na osmom mestu na tabeli.

Bohum je osvojio veoma važne bodove u borbi za opstanak, savladao je na svom terenu ekipu Augsburga sa 3:2.

Već u drugom minutu su domaći poveli golom Antvi-Adjeija, gosti su izjednačili u 29. minutu prekio Majera, a u periodu od 59. do 62. minuta Bohum dolazi do dva gola prednosti autogolom Goveuloua, pa pogotkom Losile, a gosti su ublažili poraz u finišu meča golom Jeboe.

Bohum je tako iskoristio poraz Šalkea i ''isplivao'' iz zone ispadanja, dok je Šalke pao na 16. mesto.

Efikasan je bio i Union Berlin koji je na svom terenu savladao ekipu Frajburga sa 4:2 i učvrstio se na trećem mestu, dok je Frajburg ostao na petoj poziciji, sa umanjenim šansama za plasman u Ligu šampiona.

Domaći su furiozno odigrali prvo poluvreme i dobili taj deo igre sa 3:0, golovima Berensa u petom, Bekera u 36. i 38. minutu.

Frajburg se nije predavao, pa je u nastavku smanjio na 3:2 golovima Guldea u 56. i Grifoa iz penala u 70. minutu.

A da finiš meča ne bude dramatičan pobrinuo se Laiduni u 80. minutu za konačnih 4:2.

Savršeno popodne za domaće ekipe je upotpunio Volfsburg koji je na svom terenu savladao Hofenhajm sa 2:1.

Kaminski u 15. minutu je doveo ''vukove'' u vođstvo, prednost je duplirao Valdšmit u 75, a u nadoknadi vremena gosti su stigli do počasnog gola.