BL - Debi Kostića, remi Štutgarta

nedelja 24.08.2014.
19:23

Prvo kolo Bundeslige kompletirano je utakmicom u Menhengladbahu, gde je Štutgart kao gost prokockao pobedu nad domaćim ''Koltovima''.

Poput Paderborna, koji je u današnjem debiju u Bundesligi, u poslednjim trenucima ispustio pobedu protiv Majnca, slično se dogodilo i Štutgartu.

''Švabe'' su u poslednjem meču prvog kola Bundeslige bile na pragu pobede nad Menhengladbahom, ali su na kraju morali da se zadovolje bodom - 1:1.

Štutgart je poveo u uvodnim minutima drugog poluvremena, kada je Maksim iskosa sa desne strane uspeo da savlada golmana domaćih Somera.

U nastavku meča gosti su uspešno čuvali minimalnu prednost, ali sve do 90. minuta, kada je posle akcije domaćih po levoj strani, Kramer iskoristio smušenost odbrane Štutgarta i neometan ni od koga, iz ''srca'' šesnaesterca doneo bod Menhengladbahu.

Naš Filip Kostić upisao je danas svoj debitantski nastupu u Bundesligi, ali je priliku dobio tek u poslednjih desetak minuta, kada je zamenio strelca jedinog gola za svoj tim, Maksima.

U tom periodu nije uspeo da pokaže gotovo ništa iz svog repertoara, ali verujemo da će iz meča u meč biti sve bolji i da će mu treener ukazivati priliku.