nedelja 16.05.2021.
20:13

Lakše se diše u Dortmundu.

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Borusija večeras lakše diše. Tri boda, pozicija tri i osigurana LŠ. Terzićevi momci slavili sa 3:1 protiv Majnca.

Odlični su bili "milioneri" večeras, Džud Belingam je imao odličnu šansu posle odbitka u 17. minutu, ali bez pogotka za Engleza.

Gosti dolaze do vođstva koji minut kasnije, Sančo upošljava Gerera koji donosi 1:0 u 23. minutu. Dvadesetak minuta kasnije Rojs se odlično pozicionirao, kapiten "milionera" upisuje novi gol i to je 2:0 za goste u 43. minutu.

Majnc je bio dosta agilniji tokom drugog dela. Boetius i Laca imaju odlične šanse, ali Burki je bio spreman. Gosti overavaju pobedu, Brandt kruniše prodor sjajnim golom u 80. minutu. 3:0 za BVB!

Domaći dolaze do utešnog gola, Robin Kvaison pogađa sa bele tačke za konačnih 3:1 u nadoknadi.