sreda 12.05.2021.
20:04

Gol odluke pripremio srpski reprezentativac.

Beta/Soeren Stache/dpa via AP

Ekipa Herte iz Berlina polako se približava opstanku u Bundesligi, pošto je danas ostvarila drugu pobedu u poslednje tri utakmice.

Herta je večeras osvojila očekivana tri boda na gostovanju poslednjepasiranom Šalkeu u Gelzenkirhenu, rezultatom 2:1.

Ovo je osma pobeda ekipe iz Berlina, kojom se Herta popela na trinaesto mesto na tabeli, sa 34 osvojena boda, tri više od Arminije koja je prva ''ispod crte''.

Šalke je rano poveo, već u šestom minutu golom Harita, ali je ta prednost domaćina brzo anulirana. Već u 19. minutu izjednačio je Bojata, a preokret za pobedu gostiju doneo je Ngankam u 74. minutu, na asistenciju našeg Nemanje Radonjića.

Herta je u samom finišu ostala sa igračem manje zbog isključenja Lukebakija, ali bilo je premalo vremena da Šalke to i iskoristi.