BL - Lajpcig se konačno probudio, Herti puna mreža, Kostićeva asistencija za remi Ajntrahta

subota 25.09.2021.
17:32

Odigrano je prvih pet današnjih mečeva šestog kola Bundeslige.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Najubedljiviju pobedu danas je zabeležio RB Lajpcig, koji je sa šest lopti u mreži ispratio goste iz Berlina, ekipu Herte, i tako na najbolji način prekinuo seriju loših rezultata.

Kanonadu je započeo Nkunku, vodećim pogotkom u 16. minutu meča, a sedam minuta kasnije isti igrač je u ulozi asistenta za Poulsena koji pogađa za 2:0.

Do kraja poluvremena pogodio je i Mukijele za 3:0, a prethodno je Klostermanov gol poništen zbog ofsajda.

Pitanje pobednika je već tada bilo rešeno, a u nastavku još tri gola za domaće. Forsberg je u 60. minutu realizovao penal za domaće,  deset minuta kasnije Nkunku je svojim drugim golom povisio na 5:0, a konačnih 6:0 postavio je Hajdara u 77. minutu meča.

U Frankfurtu, Ajntraht i Keln su podelili bodove, bilo je 1:1, a oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu.

''Jarčevi'' su poveli već u 14. minutu golom Škirija, a izjednačenje je kreirao srpski reprezentativac Filip Kostić.

Igrali su se poslednji trenuci nadoknade vremena u prvom poluvremenu, Filip Kostić je u svom stilu protutnjao po levoj strani, potom ''zavrnuo'' loptu u kazneni prostor, na nekih petnaestak metara od gola, gde ju je dočekao Bore i odličnim udarcem poslao u mrežu - 1:1.

Početkom drugog poluvremena mreža Ajntrahta se još jednom zatresla, ali je posle intervencije iz VAR sobe poništen gol Kajnca.

Leverkuzen je na svom terenu upisao minimalnu pobedu protiv Majnca, a gol odluke postigao je Virc u 62. minutu, na asistenciju Frimponga. Istim rezultatom Union Berlin je savladao Arminiju, a uspešan na domaćem terenu bio je i Hofenhajm koji je savladao ekipu Volfsburga sa 3:1.

Poveli su gosti golom Bakua u 25. minutu, a pred kraj poluvremena izjednačio je Kramarić.

U nastavku preokret - Baumgartner je u 74. minutu doveo domaće u vođstvo, a trijumf Hofenhajma potvrdio je Kaderabek u 82. minutu - 3:1.