BL - Majnc osvojio Berlin

petak 16.02.2018.
22:29

Fudbaleri Majnca upisali su tek drugu pobedu u poslednjih sedam mečeva ali će zahvaljujući trijumfu u Berlinu drastično popraviti šanse za opstanak u Bundesligi.

Epa/Ronald Wittek

Važnu pobedu ostvarili su fudbaleri Majnca na otvaranju 23. kola Bundeslige.

Majnc je kao gost savladao Hertu rezultatom 2:0 (1:0) i tako stigao do drugog trijumfa u poslednjih sedam mečeva u svim takmičenjima.

Pobedu gostima doneo je Šveđanin Robin Kuaison koji je golovima u završnici prvog i sredinom drugog poluvremena izrastao u junaka susreta.

Herta je osim utakmice večeras izgubila i Vedada Ibiševića koj je zbog preloma nosa morao van igre već u 16. minutu.

Ekipa Majnca nastavlja borbu za opstanak i trenutno zauzima šesnaestu poziciju, a timovi koji se nalaze ispred imaju po utakmicu manje ali beže po jedan ili dva boda što je prihvatljiva situacija.