BL - Paderbornu izmakla istorijska pobeda!

nedelja 24.08.2014.
17:33

Debitant u Bundesligi bio je u sjajnoj prilici da upiše prvu pobedu u elitnom takmičenju, već u svom premijernom nastupu. Međutim, u poslednjim trenucima nadoknade vremena, Majnc je uspeo da iz penala izvuče bod.

Dosta uzbuđenja doneo je današnji duel Paderborna i Majnca, pretposlednji u okviru prvog kola Bundeslige.

Domaći tim je bio nadomak vredne pobede, ali su u poslednjim sekundama gosti iz penala uspeli da dođu do konačnih 2-2.

Ekipa Majnca, u čijoj je startnoj postavi zaigrao i naš Filip Đuričić, povela je u 33. minutu. Geis je odlično izveo slobodan udarac, pogodio stativu gola domaćih, a na odbiojenu loptu natrčao je Okazaki i prosledio je u mrežu - 0:1.

Ali, vođstvo gostiju je potrajalo samo četiri minuta. Kačunga je posle loše intervencije jednog igrača Majnca prihvatio loptu na 18 metara od gola, odmah je raspalio po lopti i poslao je u donji desni ugao - 1:1.

Taj rezultat ostao je na snazi sve do samog finiša, kada su usledila velika uzbuđenja. Iako je Majnc imao inicijativu, Hinemejer je u 87. minutu odlično reagovao posle centaršuta Bakalorža sa desne strane i glavom prosledio loptu u mrežu - 2:1.

Činilo se da će Paderborn upisati istorijski trijumf, ali su gosti krenuli na sve ili ništa i to im se i isplatilo. Prvo je Okazaki imao odličnu šansu, ali je prečka spasila gol domaćih, ali u četvrtom minutu nadoknade vremena gosti uspevaju da iznude najstrožu kaznu koju je u gol pretvoprio Ku Ja-Čeol za konačnih 2-2.

Što se tiče našeg Đuričića, on je solidno odigrao, a zamenjen je u 75. minutu nema.

Poslednji meč prvog kola odigraće Menhengladbah i Štutgart od 17:30h.