subota 16.09.2017.
17:30

Bajern je uspeo da savlada Majnc lakše nego što se očekivalo, pobedili Augsburg, Šalke i Štutgart.

EPA/FOCKE STRANGMANN

Nakon poraza u prethodnom kolu od Hofenhajma, Bajern se vratio na pobednički kolosek.

Oni su danas na svom terenu uspeli da savladaju Majnc lakše nego što se očekivalo, polako se vraćaju u prepoznatljivu formu i izgleda da ih je baš taj poraz od Hofenhajma dobro prodrmao.

Roben je bio dvostruki strelac, u 11. i 23. minutu, dokazao je da nije i dalje za staro gvožđe pošto je jedan gol postigao desnom nogom nakon dve i po godine.

U nastavku, još dva gola u mreži gostiju, a oba je postigao Levandovski, prvi nakon asistencije Milera, drugi nakon asistencije Kimiha za konačnih 4:0.

Ajntraht iz Frankfurta je na svom terenu iznenađujuće poražen od Augsburga sa 1:2.

Maks je doveo goste u prednost u 20. minutu, Kajubi je povisio na 0:2 u 77. minutu, ali je Luka Jović koji je zamenio Mijata Gaćinovića sredinom drugog poluvremena na svom debiju postigao gol za 1:2.

Ipak, domaći do kraja nisu uspeli da se domognu makar boda, ostalo je :2.

Štutgart je pogotkom Akoloa uspeo da savlada Volfsburg i da stigne do druge pobede u šampionatu, dok je pobedu zabeležila i ekipa Šalkea na gostovanju Verderu.

Lamine Ludovik Sane je doveo domaće u prednost u 20. minutu, ali je srpski mladi reprezentativac Miloš Veljković autogolom izjednačio na 1:1.

Pobedu gostima donosi Leon Gorecka u 83. minutu utakmice.

U timu Šalkea, celu utakmicu je odigrao Matija Nastasić.

U nastavku pogledajte i gol Luke Jovića na današnjem meču koji nije bio dovoljan domaćinu da dođe do makar jednog boda, ali i autogol Miloša Veljkovića koji nije imao sreće ovom prilikom.

Bajern - Majnc 4:0
Frankfurt - Augsburg 1:2
Štutgart - Volfsburg 1:0
Verder - Šalke 1:2