20:57

Ekipa iz Gelzenkirhena slavila je na svojoj "Veltins areni" u okviru 23. kola nemačke Bundeslige.

EPA/DPA/BERND THISSEN

Šalke je na svom stadionu savladao ekipu Hofenhajma rezultatom 2:1 (2:0).

Poveli su već u 11. minutu, strelac je bio Kerer na asistenciju Leona Gorecke. Odlično su iskombinovali glavama fudbaleri Šalkea u kaznenom prostoru gostiju, nakon kornera sa leve strane.

Igrao se 28. minut, kada su poveli sa 2:0, katastrofalno su defanzivci gostujuće ekipe pogrešili pred svojim golo, Embolo je ukrao loptu i laku zatresao gotovo nebranjenu mrežu Hofenhajma. Bio je to drugi gol talentovanog Švajcarca ove sezone, koji je minule sezone stigao u Gelzenkirehn za oko 25 miliona evra, ali je propustio gotovo čitavu sezonu zbog teške povrede.

U nastavku, se vraćaju u 78. minutu, Kaderabek je centrirao sa leve strane, a hrvatski internacionalac Kramarić je glavom naterao Farmana da vadi loptu iz mreže.

Mogao je Salai u nadoknadi da poravna rezultat, ali je udarac Mađara odlično zaustavio golman domaćeg sastava Farman.

Šalke je skočio na peto mesto na tabeli sa 37 bodova, dok je Hofenhajm ostao deveti sa šest bodova manje.