subota 07.11.2020.
17:24

Odlična partija Lajpciga za vrh tabele.

EPA-EFE/Jan Woitas / POOL

Union Berlin je na svom terenu dočekao Arminiju, a dočekali su i novu pobedu, ovoga puta ubedljivu od 5:0.

Već u prvom poluvremenu su postigli tri gola, Endo u 3. minutu je doveo domaćina u prednost, da bi Andrih povisio deset minuta kasnije. U drugom minutu nadoknade prvog poluvremena Beker pogađa za 3:0.

Na 4:0 postavlja Kruze iz penala u 52. minutu meča, a konačnih 5:0 postavlja Tešer u nadoknadi vremena.

Lajpcig je slavio novu pobedu i izbio je na prvo mesto, makar dok svoju utakmicu ne odigraju Borusija i Bajern večeras od 18:30.

Domaćin je slavio protiv Frajburga sa 3:0, Konate u 26. minutu je doveo u prednost učesnika Lige šampiona, da bi Zabicer pogodio za 2:0 iz penala.

Konačnih 3:0 postavlja fudbaler Mančester sitija Angelinjo na prelep način, iz slobodnog udarca sa 25 metara.

U duelu Štutgarta i Ajntrahta pobednika nije bilo - 2:2, iako je domaćin imao prednost od 2:0.

"Švabe" su stigle do prednosti preko Gonzalesa u 17. minutu iz penala, da bi Kastro postigao gol za 2:0 u 37. minutu.

Ipak, gosti se vraćaju u meč preko Silve u 61. minutu, da bi Abraham pogodio u 75. za potpunu neizvesnost.

Filip Kostić je nakon dužeg vremenskog perioda i povrede konačno bio na klupi, ali nije ulazio u igru.

Herta je prekinula negativan niz i stigla je do ubedljive pobede protiv Augsburga u gostima od 0:3. Kunja u 44. minutu, potom Lukebakio u 52 i Pjatek u 86. minutu su doveli goste do velike pobede.

Šalke i dalje ne zna za pobedu, danas su gostovali Majncu u duelu koji je bio meč dva najgora tima u ligi. Konačno je bilo 2:2, Šalke je gobio dobar deo meča, praktično je bio na dnu lige, ali je uspeo da se vrati.

Brosinski je iz penala pogodio za 1:0, ali je Ut izjednačio u 36. minutu.

Mateta je iz novog penala doveo Majnc do prednosti od 2:1, a konačnih 2:2 postavlja Juste autogolom u 82. minutu.