subota 13.08.2022.
20:35

Gladbah bio veoma blizu pobede...

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

U Gelzenkirhenu nije bilo pobednika, Šalke je dočekao Borusiju iz Menhengladbaha, na kraju 2:2 u veoma uzbudljivom meču punom preokreta.

Šalke je stigao do prednosti u 30. minutu utakmice, povukli su kontru, Zalazar je vukao loptu, na kraju se odlučio na udarac sa oko 20-25 metara od gola, pogodio je sam ugao za 1:0

Lepo je sve išlo po domaći tim, bili su ubedljiviji u prvom poluvremenu, sasvim zasluženo stigli do vođstva, a onda neshvatljiv pad u nastavku.

Borusija je, sa druge strane, zaigrala daleko bolje i stigla do izjednačenja u 72. minutu. Dva fantastična poteza, prvo je Tiram petom proigrao Hofmana koji probacuje protivniku kroz noge, a potom vara golmana za 1:1.

Samo šest minuta kasnije gol za prednost Borusije, a strelac je bio upravo Tiram.

Posle kornera sa leve strane viđena je velika nesmotrenost odbrambenih igrača domaćih, golman Švolov je pogrešio i ispustio loptu na nogu Tirama koji ne greši!

Izgledalo je kao da će gosti odneti sva tri boda, ali je usledio penal za Šalke u poslednjim trenucima meča, siguran je bio Marius Bulter za 2:2!