BL - Spasilac Nastasić!

petak 12.04.2019.
22:32

Šalke se bori za opstanak, a Nastasićevim golom su došli do jednog od najvrednijih bodova u toj nameri.

Epa/David Hecker

Nirnberg je danas dočekao Šalke u utakmici koja je odlučivala o opstanku u Bundesligi, a na kraju je bilo 1:1, bod koji daleko više znači gostima nego domaćem timu.

U prvom poluvremenu Nirnberg je imao veliku šansu da stigne do prednosti, ali je Berhens promašio penal. U drugom poluvremenu domaćin je napadao i stigao do gola u 83. minutu.

Pereira je odlično centrirao, Kubo je bio na pravom mestu i postigao je prvi gol u sezoni za nadu Nirnberga da može do opstanka.

Ipak, samo dva minuta kasnije, Matija Nastasić se sjajno snalazi u kaznenom prostoru i donosi ogroman bod Šalkeu koji ostaje na 9 bodova više od Nirnberga koji je 17. na tabeli i koji ukoliko ostane na toj poziciji ispada u niži rang.

Ovaj bod je izuzetno bitan Šalkeu imajući u vidu da sledi niz teških utakmica protiv timova koji se bore za Evropu.