BL - Srpski dvojac odneo bod iz Augsburga

petak 29.04.2016.
22:52

I Bundesliga ulazi u sam finiš, a u petak uveče je odigrana prva utakmica 32. kola.

Augsburg je na svom terenu dočekao ekipu Kelna, a posle 90 minuta igre nije bilo ni pobednika, ali ni golova - 0:0.

Nešto konkretnija dešavanja na terenu videli smo tokom drugog poluvremena, s obzirom da su gosti ostali sa igračem manje, pošto je u 56. minutu utakmice vezista Kelna Matijas Leman dobio drugi žuti karton.

Trener Augsburga je to pokušao da iskoristi uvođenjem napadača Raula Bobadilje umesto Vernera devet minuta kasnije, a fudbaler koji je Partizan zimus ostavio bez evropskog proleća imao je sjajnu priliku iz slobodnog udarca, posle prekršaja Miloša Jojića, da dovede svoj tim u vođstvo, ali je lopta završila tik pored stative.

Pripretili su i gosti u par navrata, ali su do kraja mreže mirovale.

Osim pomenutog Miloša Jojića, koji je od 46. minuta dobio priliku da zaigra u ekipi Kelna, doprinos osvojenom bodu ''Jarčeva'' dao je i Filip Mladenović, koji je na poziciji levog beka odigrao svih 90 minuta.

Posle ovakvog epiloga, Augsburgt je na deobi 11. mesta sa 37 bodova, šest iznad zone ispadanja, a Keln je na osmoj poziciji sa 41 bodom.