utorak 01.03.2016.
21:55

U utorak odigrane prve dve utakmice 24. kola nemačke Bundeslige.

BETA/AP Photo/Michael Sohn

Veče je obeležila ekipa Volfsburga, koja je kao gost deklasirala ekipu poslednjeplasiranog Hanovera rezultatom 4:0.

Glavna uloga u ovoj utakmici pripala je napadaču ''Vukova'' Andreu Šurleu, koji je upisao het-trik, postigavši prva tri gola za ekipu Volfsburga.

Na vodeći Šurleov gol čekalo se do 36. minuta, kada mu je Draksler asistirao, a sve dileme oko pobednika rešene su u periodu od 59. do 62. minuta, kada je Šurle još dva puta savladao golmana Cilera. OVDE pogledajte treći gol.

Konačnih 0:4 postavio je Draksler u 69. minutu, a posle akcije sa Kruzeom.

U isto vreme, Ingolštat i Keln su podelili bodove - 1:1. Domaći tim je prvo poluvreme rešio u svoju korist golom Hintersera u 36. minutu, a bod gostima doneo je Modeste, izjednačujućium golom u 72. minutu meča.

Od srpskih internacionalaca u ekipi Kelna, priliku da zaigra dobio je samo Filip Mladenović, ali tek od 69. minuta, kada je zamenio Hajnca.

Miloš Jojić, kao i obično, svih 90 minuta na klupi za rezerve.