subota 06.04.2019.
20:32

Da lil je trka za "Salataru" gotova?

EPA-EFE/ULRICH HUFNAGEL

Fudbaleri Bajerna ostvarili su ubedljivu pobedu u 28. kolu nemačke Bundeslige pošto su u Minhenu savladali Borusiju iz Dortmunda rezultatom 5:0.

Ekipa Nika Kovača je potpuno zasluženo slavila u Klasikeru i ubedljivim trijumfom preuzela čelnu poziciju u nemačkom šampionatu.

Prošlo je tek sedam minuta, a još jedan bivši član Borusije postiže gol, naravno da nije moglo bez Roberta Levandovskog koji je povisio prednost svoje ekipe.

Do kraja poluvremena Burki je morao da vadi loptu iz mreže u još dva navrata - u 41. minutu kada je Havi Martinez bio precizan, a i dva minuta kasnije pošto je Serž Gnabri zaokružio "poker" golova Bavaraca.

Ekipa Lusijana Favra delovala je kao razbijena vojska, a agoniju je produbio Levandovski još jednim golom u 89. minutu igre.